Kodėl mes?

Jei patys norite patikrinti ar jūsų vaikas turi pilnapadystę, siūlome atkreipti dėmesį į:

Mažylių, kurie dar neturi keturių metų, kūno svoris pėdą prispaudžia prie žemės labai plokščiai, t. y. žemę liečia ne tik kulnas ir priekinė pėdos dalis, bet ir išorinė pėdos dalis. Pėda tampa taisyklingos formos tik tada, kai vaiko svoris jau nebūna problematiškas pėdoms.

Bet tiems tėvams, kuriems atrodo, kad jų vaikas yra pilnapadis, siūlome paprastą testą. Sveika pėda, žiūrint iš šono, turi turėti pastebimą įlinkimą. Kad geriau įsižiūrėtumete į pėdos struktūrą reikia paprašyti vaiko, kad jis atsistotų ant pirštų galų, tada tas išlinkimas yra ryškiau matomas. Jei visa tai matosi, tai reiškia, kad nereikia jaudintis, bet jeigu pėda palinksta nuo vaiko svorio išlygindama išlinkimą, tada tai parodo, kad yra pilnapadystės požymiai. Ar vaikas turi pilnapadystę galima pastebėti ir ant vaiko batukų, kurie būna išminti į vidų. 

Plokščiapėdystė kenkia ne tik pėdoms:

Pirmiausia plokščiapėdystė deformuoja kojas, dėl sumažėjusio kelčio. Atsiranda pėdų ir kelių skausmai, ima skaudėti net abu dubens kaulus, deformuojasi stuburas. Visi šie negalavimai su laiku stiprėja ir gali tapti rimtų susirgimų priežastimi. 

 

[Skaityti toliau]